Change font size Change site colors contrast
Styl życia

5 dobrych filmów i seriali na najbliższy weekend.

21 sierpnia 2020 / The Mother Mag

Letni weekend.

Można go spędzić na wiele sposobów, ale najczęstszym scenariuszem jest szukanie #motherlifebalance i oczekiwanie chwili, gdy będzie można rzucić się na kanapę z czymś dobrym do jedzenia, pełnym glutenu i parmezanu. Nie po to ktoś wymyślił Netflix i HBO GO, by przerzucać kanały w tv, prawda? Oto 5 dobrych filmów i seriali na najbliższy weekend. Nie ma za co. :)

Umówmy się, na więcej raczej nie znajdziesz czasu. Faktem jest, że jeśli znajdziesz czas na jeden film – obejrzany od początku do końca – to i tak będzie fantastycznie.

W tytule zawarto słowo ,,dobrych”. Umówmy się – dobre, w przypadku macierzyństwa i weekendu, to po prostu coś, co oderwie myśli, co zrelaksuje. Tylko tyle i aż tyle. Gotowe?

Greenleaf

,,Greenleaf” to serial na Netflixie, który opowiada o rodzinie pastora. Ten skromny opis nie oddaje klimatu tego serialu, tych intryg rodem z ,,Dynastii”, tych zwrotów akcji, nieszczerych intencji i pogoni za pieniędzmi. Polecamy bardzo serdecznie!

 

 

Unacknowledged

Wierzysz w istnienie UFO?

Jest mnóstwo teorii spiskowych na ten temat, ale gdy wypowiadają się osoby kiedyś piastujące bardzo wysokie stanowiska, gdy mówią o tym, co same widziały i o tajemnicy, której musiały dotrzymać… zaczynają się pojawiać pytania.

Ten film dokumentalny da Ci do myślenia. Nie bój się, nie jest straszny. Nie ma tam niepokojących zdjęć. Raczej strategia dezinformacji i próba odpowiedzi na pytania, jaki interes miały głowy państw, by utrzymać istnienie UFO w tajemnicy.

 

 

Aniołki Charliego

Tak! Są już nowe Aniołki. Z nową obsadą i nowymi przygodami. Na HBO.

Czy są zaskakujące? Raczej nie. Czy odmóżdżają po ciężkim tygodniu – zdecydowanie tak. 🙂

Nie spodziewajcie się ambitnych dialogów. Natomiast #girlpower lśni jak złoto! 🙂

 

 

 

McImperium

Wiesz, na czym polega potęga McDonald’s?

Między innymi na tym, że o każdej porze dnia i nocy, bez względu na porę roku czy szerokość geograficzną, gdy zamówisz hamburgera w obojętnie jakim fast foodzie oznaczonym żółtą literą M, smak zawsze będzie taki sam.

Ale przecież nie mogło tak być od początku. I nie było. Ta historia Was porazi i zachwyci. Takie to proste, a takie trudne. Sukces na literę M. 🙂

 

 

Ktoś całkiem obcy

Nie jest to najnowzy film, ale istnieje dośc duża szansa, że jeszcze go nie widziałaś. A warto, szczególnie, jeśli nie możesz pozwolić sobie na durną komedię romantyczną, bo musisz iśc na kompromis ze swoim facetem. Zatem ,,Ktoś całkiem obcy” będzie świetnym wyborem.

Co jest w nim takiego fajnego, oprócz Halle Berry? To, że tylko Ci się wydaje, że wiesz, o co chodzi w tym filmie i że trzymasz rękę na pulsie. Zakończenie jest totalnie zaskakujące!

 

 

 

To nasze typy na najbliższy weekend.

Którą opcję wybierasz?

Ciało

WYSŁUCHAJ MNIE MAMO. O wrażliwości, która powinna być wysłuchana.

22 marca 2023 / Magdalena Juchniewicz

W przypadku wysoko wrażliwego rodzica główną motywacją jest miłość do dziecka.

A w przypadku wysoko wrażliwego dziecka główną motywacją jest być zauważonym i wysłuchanym przez rodzica.

Bycie rodzicem dziecka wysoko wrażliwego nie jest łatwe. To historia okupiona łzami,  napadami histerii, często niezrozumieniem ze strony ogółu. To doświadczenie, w którym każdego dnia mierzymy się ze światem, który nas nie rozumie. Nie chce zrozumieć, bo przecież badania podają, że nas wrażliwych jest ok. 20-30%, a pozostała część to nie-WWO. 

 

To życie z dzieckiem, które potrzebuje zrozumienia, utulenia, ciepła i dużo więcej miłości ze względu na swój nadreaktywny układ nerwowy, a także ze względu na swoją wyjątkowość bycia i życia. To, co szkodzi dziecku wysoko wrażliwemu, to wieczne negowanie i oczekiwanie, że się dostosuje do ogółu.

 

Dziecko wysoko wrażliwe to emocje, często świat, do którego trudno jest dotrzeć. To świat, w którym uczucia są delikatne niczym piórko, a słowa potrafią ranić do żywego i zostawić blizny na lata.

 

I nie chodzi tu o to, aby ze strachu nie rozmawiać i niczego z wrażliwym dzieckiem nie robić. Chodzi o to, by zauważać potrzeby i je szanować. Spróbować dostrzec to, czego inni nie widzą i nie oceniać.

 

Nie oczekiwać wiecznego uśmiechu, kiedy nie mamy na to ochoty.

Nie oczekiwać nienaturalnej radości, kiedy wybieramy spokój.

Nie oczekiwać bycia grzecznym i ułożonym, kiedy nas coś boli i uwiera.

 

Bo życie wysoko wrażliwego dziecka w przestrzeni pełnej bodźców, dystraktorów, hałasu, świateł i pełnym ludzi to istny emocjonalny rollercoaster. I nie ma to nic wspólnego z przyjemnością, nawet jak się jest rodzicem ekstrawertycznego wrażliwca. 

 

Za każdym razem zasada jest ta sama. Dziecko musi mieć czas na regenerację po intensywnym dniu, a rodzic chwilę spokoju, aby móc wesprzeć siebie i swoją pociechę.

 

Wysłuchaj mnie Mamo. Tylko tyle i aż tyle.

 

 

____________________________________

Spotkasz Magdalenę Juchniewicz na Instagramie, na którym wspiera osoby wysoko wrażliwe.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Mother-Life Balance to zdecydowanie mój plan na macierzyństwo po urodzeniu drugiego dziecka.

Sylwia Luks

The Mother Mag to mój ulubiony magazyn z którego czerpię wiele porad życiowych oraz wartościowych treści!

Leszek Kledzik

The Mother Mag logo