KUP PREZENTY
Change font size Change site colors contrast
Styl życia

5 dobrych filmów i seriali na najbliższy weekend.

21 sierpnia 2020 / The Mother Mag

Letni weekend.

Można go spędzić na wiele sposobów, ale najczęstszym scenariuszem jest szukanie #motherlifebalance i oczekiwanie chwili, gdy będzie można rzucić się na kanapę z czymś dobrym do jedzenia, pełnym glutenu i parmezanu. Nie po to ktoś wymyślił Netflix i HBO GO, by przerzucać kanały w tv, prawda? Oto 5 dobrych filmów i seriali na najbliższy weekend. Nie ma za co. :)

Umówmy się, na więcej raczej nie znajdziesz czasu. Faktem jest, że jeśli znajdziesz czas na jeden film – obejrzany od początku do końca – to i tak będzie fantastycznie.

W tytule zawarto słowo ,,dobrych”. Umówmy się – dobre, w przypadku macierzyństwa i weekendu, to po prostu coś, co oderwie myśli, co zrelaksuje. Tylko tyle i aż tyle. Gotowe?

Greenleaf

,,Greenleaf” to serial na Netflixie, który opowiada o rodzinie pastora. Ten skromny opis nie oddaje klimatu tego serialu, tych intryg rodem z ,,Dynastii”, tych zwrotów akcji, nieszczerych intencji i pogoni za pieniędzmi. Polecamy bardzo serdecznie!

 

 

Unacknowledged

Wierzysz w istnienie UFO?

Jest mnóstwo teorii spiskowych na ten temat, ale gdy wypowiadają się osoby kiedyś piastujące bardzo wysokie stanowiska, gdy mówią o tym, co same widziały i o tajemnicy, której musiały dotrzymać… zaczynają się pojawiać pytania.

Ten film dokumentalny da Ci do myślenia. Nie bój się, nie jest straszny. Nie ma tam niepokojących zdjęć. Raczej strategia dezinformacji i próba odpowiedzi na pytania, jaki interes miały głowy państw, by utrzymać istnienie UFO w tajemnicy.

 

 

Aniołki Charliego

Tak! Są już nowe Aniołki. Z nową obsadą i nowymi przygodami. Na HBO.

Czy są zaskakujące? Raczej nie. Czy odmóżdżają po ciężkim tygodniu – zdecydowanie tak. 🙂

Nie spodziewajcie się ambitnych dialogów. Natomiast #girlpower lśni jak złoto! 🙂

 

 

 

McImperium

Wiesz, na czym polega potęga McDonald’s?

Między innymi na tym, że o każdej porze dnia i nocy, bez względu na porę roku czy szerokość geograficzną, gdy zamówisz hamburgera w obojętnie jakim fast foodzie oznaczonym żółtą literą M, smak zawsze będzie taki sam.

Ale przecież nie mogło tak być od początku. I nie było. Ta historia Was porazi i zachwyci. Takie to proste, a takie trudne. Sukces na literę M. 🙂

 

 

Ktoś całkiem obcy

Nie jest to najnowzy film, ale istnieje dośc duża szansa, że jeszcze go nie widziałaś. A warto, szczególnie, jeśli nie możesz pozwolić sobie na durną komedię romantyczną, bo musisz iśc na kompromis ze swoim facetem. Zatem ,,Ktoś całkiem obcy” będzie świetnym wyborem.

Co jest w nim takiego fajnego, oprócz Halle Berry? To, że tylko Ci się wydaje, że wiesz, o co chodzi w tym filmie i że trzymasz rękę na pulsie. Zakończenie jest totalnie zaskakujące!

 

 

 

To nasze typy na najbliższy weekend.

Którą opcję wybierasz?

Styl życia

Pokaż, że nie jesteś obojętna!

27 października 2020 / The Mother Mag

Nie zawsze możemy głośno krzyczeć, nie zawsze możemy być tam, gdzie zbierają się Polacy, by zaprotestować.

Ale to nie znaczy, że nam nie zależy.

Nie zawsze sytuacja pozwala nam intensywnie zaangażować się w akcje protestacyjne, nie zawsze pozwala na to zdrowie i samopoczucie.

 

Rozumiemy to!

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ale to nie znaczy, że nam nie zależy. To nie znaczy, że nie jesteśmy częścią społeczności kobiet wkurwionych, niezadowolonych, rozczarowanych, wściekłych.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Każdy protestuje tak, jak umie i jak może.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Nie rezygnuj, tylko dlatego, że okoliczności czy inne czynniki nie pozwalają Ci maszerować razem z innymi. Nie rezygnuj, tylko dlatego, że przez gardło nie przejdzie Ci słowo #wypierdalać.

Nawet jeśli nie możesz dołączyć do marszów i protestów, wywieś w oknie przygotowaną przez nas grafikę. Daj znać, że wspierasz protest, że nie jesteś obojętna!

 

Co jeszcze możesz zrobić?

 

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
\ Rozmawiaj o tym, co czujesz.
\ Wspieraj inne kobiety.
\ Edukuj się.
\ Możesz podpisać przez internet apel przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej -> https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/61
\ Udostępniaj wpisy kobiet, które są w centrum wydarzeń lub tych, które głośno powiedziały to, na co Ty nie masz jeszcze odwagi.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Jest tyle do zrobienia!
Nie rezygnuj ze strachu przed swoją słabością.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Pobierz i wydrukuj przygotowane przez nas grafiki.

________________________________________________________________________________________________

Plakaty do druku A4 i A3 są plikami wektorowymi i mogą być skalowane bez utraty jakości, jeżeli będą drukowane w większym formacie niż zostały zapisane.

Projekty z plików pdf mogą również zostać nadrukowane np. na torbę czy koszulkę. Jakość będzie odpowiednia.

Pliki do pobrania TUTAJ

 

Mother-Life Balance to zdecydowanie mój plan na macierzyństwo po urodzeniu drugiego dziecka.

Sylwia Luks

The Mother Mag to mój ulubiony magazyn z którego czerpię wiele porad życiowych oraz wartościowych treści!

Leszek Kledzik

The Mother Mag logo