Change font size Change site colors contrast
Inspiracje

Sukces dla mnie to DOBRE ŻYCIE. Rozmowa z Klaudią Kuhn.

11 października 2021 / Monika Pryśko

We własnym biznesie odbija się wszystko, co nas dotyczy.

W nim odbija się nasza wewnętrzna harmonia, poczucie szczęścia, spełnienie w macierzyństwie oraz serce pełne miłości.

Nikt nie prowadzi tak biznesu, jak Klaudia z Madamy. Jej firma to ona, tak samo kobieca, poszukująca najlepszych rozwiązań, rozwijająca się w swoim tempie, unikająca porównań i stresu.

Jestem zdania, że warto inspirować się kobietami, które umiały obronić swoją wizję, które z odwagą realizują swój własny pomysł. To cenne, bo w biznesie łatwo się pogubić. Łatwo jest wpaść w schemat kontynuowany przez wiele konkurencyjnych firm, zamiast tworzyć swoją własną wizję.

Zamiast iść za tłumem, można znaleźć swoją własną ścieżkę. Może nie zawsze będzie łatwo, ale na pewno satysfakcjonująco.

Zapraszam na rozmowę z Klaudią Kuhn, która stoi za marka Madama.

Gdybyś miała swój biznes określić jednym zdaniem, to…? 

Tworzę piękne plannery, które pomagają kobietom spełniać marzenia i tworzyć życie, którego pragną. 

Jak to jest trzymać wyprodukowany przez siebie planner? Mam na myśli ten najpierwszy, premierowy, którym tak naprawdę zaznaczyłaś swoją wizję Madamy

Pierwsze emocje, jakie wtedy czułam, to duma, ekscytacja. Czułam się jak nowo  narodzona. Jakby moje życie się zmieniło i nic już nie było takie samo. Bardzo przyjemne doświadczenie przepełnione nadzieją. A potem zalały mnie myśli, czysto praktyczne. Analizowałam, co jest do ulepszenia, bo pierwszy Happy Planner kompletnie nie wyglądał tak, jak chciałam. 

 

Uważam, że kobiety mogą wszystko, jeśli tylko chcą po coś sięgnąć. I choć wierzę w  równość w biznesie, obie wiemy, że kobietom nie jest tak łatwo. Może nie do końca chodzi o system, ale na przykład o poczucie własnej wartości czy zbytnie  przywiązanie do własnych ograniczeń. Jak to jest prowadzić kobiecy biznes i to  jeszcze z sukcesem? 

Pytasz, jak to jest prowadzić kobiecy biznes z sukcesem. Ten koktajl uczuć bywa piękny. Spełnienie przeplatane z satysfakcją i wewnętrzną radością, że mogę komuś upiększyć świat, a sama się realizować twórczo. Paradoksalnie czuję się sprawcza przy częstym doświadczaniu tego, że nie mam kontroli nad wieloma sytuacjami i jestem też niesprawcza. Miłe jest też to, że mogę na sobie polegać, bo umiem zarabiać. To daje poczucie bezpieczeństwa. 

Jeśli chodzi o system, to nigdy nie pracowałam u kogoś, więc nie jestem bogatsza o takie doświadczenia. Jedyny system, w którym funkcjonowałam, to uczelnie. Jak byłam na studiach doktoranckich na ASP w Gdańsku, to czułam tę nierówność, choć nie wynikała z zachowania mężczyzn (w moim odczuciu zajmowali oni z 80% stanowisk, ale nie robiłam statystyk). Profesorowie byli bardzo nowocześni. Odnosiłam wrażenie, że czerpią wielką przyjemność z obcowania z młodymi studentami. Jakby ich to odmładzało i dodawało wigoru. Pamiętam za to czas, kiedy zaszłam w ciążę, a działem studiów doktoranckich zarządzała kobieta. Jej postawa rozczarowała mnie bardziej. W 8. miesiącu ciąży siedziałam na schodach kilka godzin, zaliczając jakiś bzdurny, dodatkowy wykład, a ta Pani miała z takiej nadambitniej postawy wielką satysfakcję. Domniemam, że musiała  sama wiele przejść na tej uczelni jako kobieta, aby się wybić i inna postawa nie była w jej zakresie tolerowana. Teraz jej współczuję i jestem też wdzięczna, bo przecież gdyby nie te kobiety, które musiały się przedzierać do patriarchalnego świata naśladując jego postawę – ja, moja córka i my wszystkie nie miałybyśmy tej wolności i prawa do edukacji oraz ekspansji. 

Jako przedsiębiorczyni raczej więcej nieprzyjemnych sytuacji miałam z kobietami, a nie mężczyznami. Zaczynając Madamę nie miałam kompletnie pojęcia o składaniu książek ani o ich wydawaniu. Jestem ogromnie wdzięczna wszystkim Panom z drukarni i firm papierniczych, którzy cierpliwie mi wszystko tłumaczyli, uczyli i uważnie słuchali. To byli moi Aniołowie. Partnerzy też mnie zawsze wspierali w moich ambicjach zawodowych. Na moje szczęście szowiniści nie stają mi na drodze. 

Jestem wysoką kobietą, z niskim głosem i uważnym, bystrym wzrokiem – tacy faceci, którzy nie lubią kobiet, wiedzą, że ode mnie energii nie dostaną, dlatego nawet nie próbują. Za to większą zazdrość, zawiść czy lęk próbowały przelać na mnie kobiety, ale też nie mam o to żalu, bo widziałam tego przyczynę – ich wewnętrzny brak wiary, że kobieta może być spełniona zawodowo. Dlatego teraz im współczuję i przytulam, a sama wiem, na co mnie stać i wierzę w siebie. To moje skarby i czyjeś cierpienie nie będzie ich umniejszać. 

Jeśli będziemy już dzielić działania zawodowe na kobiece i męskie, to uważam, że jest raczej ogromna różnica pomiędzy kobiecą a męską energią, a nie sukcesem kobiecej a męskiej firmy. Każda kobieta ma dostęp do męskiej energii w sobie, a mężczyzna do kobiecej. To bardzo złożone i nie chcę być tu zero jedynkowa. 

Poznałam kobiety, które sukces osiągały z męskiej energii (plan, zadaniowość, ciśnienie, sztywność, konkret) i facetów, którzy działali z serca, otwartości na przepływ i intuicję. Nie lubię dzielić tego na czarne i białe. To bardzo ogranicza wewnętrzne bogactwo człowieka. 

Z drugiej strony faktem jest, że ciało kobiety jest inne i rządzi się swoimi prawami. Mamy swoje cykle, hormony, macierzyństwo, a to wpływa na pracę. Tylko dlaczego to ma nam utrudniać osiąganie sukcesu? Mnie osobiście otwarcie się na kobiecą moc uratowało życie i dało większy osobisty sukces. 

 

 

Mam wrażenie, że prowadzisz firmę we własnym tempie, wsłuchując się w siebie, żadna z Ciebie z natury biznesowa pirania, raczej idziesz własną ścieżką. Jak to się robi? 

Dziękuję. Miło mi. Moją drogą było to, o czym mówiłam wcześniej – odkrycie swojej kobiecej esencji. Poznawałam ją, oswajałam i przyjmowałam. To była przemiana, która dała mi moc prowadzenia firmy we własnym tempie. Uczyłam się, jak to jest tworzyć i prowadzić firmę nieopierającą się na patriarchalnych zasadach, tylko na swoich. Bo w końcu Madama jest też dla mnie. Przepis na to znajduje się w naszym nowym Business Plannerze

Co najbardziej lubisz w swojej pracowni? Bo tak naprawdę Twoje biuro to nie biuro, to pracownia, to kreatywne miejsce spotkań… 

Biel, przytulność, ciszę, starą architekturę z duszą i to, że mieszkam ulicę dalej. Moja córka ma też obok szkołę, więc nie marnuję czasu na dojazdy. 

 

 

Praca na własnych zasadach to zawsze kilka kroków do przodu, a potem dwa do tyłu. Co poświęciłaś, by prowadzić Madamę? 

Świadomie poświęciłam i poświęcam czas. Bardziej czuję to jak wybór, a nie poświecenie. Jeśli mam intensywny okres twórczy czy sprzedażowy, to staram się być świadomą tego, że moja doba nie poszerzy się pięciokrotnie, więc aby coś dodać, trzeba coś odjąć. Robię wcześniej mapę celów. 

W tym roku wydałyśmy Happy Journal. Jest to dziennik z kartkami w kropki, ale na początku niego znajduje się nasza autorska mapa celów. W niej sprawdzam, jak się czuję, co się dzieje tu i teraz, co mogę odpuścić, aby dać czas Madamie. Przytomnie i w zgodzie z prawdą. 

Jak widzę, że moja córka mnie bardziej potrzebuje, czy moje zdrowie, to odpuszczam nowe projekty. Jak miałam czas wewnętrznej przebudowy i tworzyłam nowe życie, to nie projektowałam w Madamie nic nowego.  Madama miała po prostu utrzymać swój poziom, bo kupno nowego mieszkania czy mój rozwój był dla mnie ważniejszy. W tym roku z kolei doświadczam pełnego spełnienia na prywatnych płaszczyznach życia i ta nadwyżka energii, dobra i twórczości poszła w nowe, piękne i pomocne produkty jak Business Planner, Księga Przepisów czy Happy Journal.  

Lubię pracować w taki autentyczny i uczciwy sposób. Z poszanowaniem dla siebie, rodziny i klientów. Pazerna postawa i nastawienie na wieczny wzrost w firmie się u mnie nie sprawdzają. Przeczą mojej naturze. 

Kiedyś poświęciłam za to nieświadomie na pewno zdrowie. Madama osiągnęła sukces bardzo szybko i to mnie przerosło psychicznie i fizycznie. Byłam wtedy bardzo reaktywna i robiłam to, co trzeba było. Bezrefleksyjnie działałam, nie patrząc na potrzeby ciała. Nie umiałam wtedy nawet ich słyszeć. 

Wtedy właśnie się nauczyłam żyć w większej harmonii. Jestem wdzięczna za tę lekcję. 

Czym jest dla Ciebie sukces? Liczysz pieniądze, czy może dni urlopu które, jako szefowa, możesz sobie wziąć? 

Sukces dla mnie to DOBRE ŻYCIE. Takie, które aktualnie sprawia, że czuję spokój, obfitość, że lubię siebie. Zatem pieniądze są ważne i urlop też.  

 

 

Gdybyś miała napisać poradnik dla kobiet, jak stworzyć biznes życia, jaki miałby tytuł? 

Już stworzyłam i ma tytuł BUSINESS PLANNER. Zapraszam na stronę www.businessplanner.pl wszystkie Panie, które pragną stworzyć biznes z serca. 

Z czego jesteś najbardziej dumna? Jako kobieta i jako kobieta czynu. 

Z tego, że żyję. Żyję coraz bardziej świadomie w spełnieniu i wdzięczności mimo wielu trudnych doświadczeń. Z córki i bycia dla niej mamą, przekraczając swoje ułomności. Z tego, że umiem otworzyć serce raz jeszcze, chodź wcześniej bywało zmiażdżone. Z tego,  że czasami coś nie wychodzi, a ja doświadczona umiem ze świeżą wiarą zacząć od nowa. Z pokory i świadomości, że nie jestem pępkiem świata i umiem prosić o pomoc. Z tego, że  już nie porównuję swojego życia do życia innych, myśląc, że oni mają lepiej, a ja jestem taka pokrzywdzona. Z tego, że jestem wierna sobie, że mogę na sobie polegać, że mam odwagę iść za głosem serca. Ogólnie z dojrzałości, którą nabywam. 

Przeszłam dużo. Śmierć taty w tragicznym wypadku, ogromne długi rodzinne, chorobę siostry, operacje, rozstania, złamane serce, zdradę i świadomość tego, że mogłam to przeżyć, przepuścić przez siebie, że odważyłam się na terapię i rozwój, wyciągnęłam lekcje i żyję dalej dobrym życiem napawa mnie mega dumą. Wzrusza wręcz. Przybijam sobie pionę! 

Z Madamy też jestem dumna, a może bardziej wdzięczna, bo ona zrodziła się z darów wewnętrznych, które są we mnie. Od czasów studiów stałam się odważna. Mam to nawet na papierze. Moje nazwisko KUHN oznacza odważny. Moja koleżanka powiedziała mi ostatnio: Klaudia, Ty jesteś obfitością! I to prawda. Uwielbiam tworzyć i upiększać świat.  Nie sprawia mi to nieprzyjemnego wysiłku. Płodność do moje drugie imię. Jestem też iskrą. Aniołem zmiany, który sieje inspirację i nadzieję na lepsze jutro. I te wszystkie połączone ze sobą super moce – dane mi z góry – tworzą Madame. 

 

 

Od czego zaczynasz każdy dzień pracy? Bo ja, patrząc na Ciebie, myślę, że od niespiesznej kawy, aktualizacji mapy inspiracji. Patrzę na ciebie i widzę spokój, a nie poranne napięcie i stres. 

To zależy do etapu w życiu. Moje poranki oraz rytuały im towarzyszące zmieniają się elastycznie i dopasowują do tego, co się dzieje w firmie, rodzinie, zdrowiu. Nie lubię się spieszyć i stresować, dlatego z miłości do siebie staram się tak układać czas, aby czuć spokój. Tę postawę sobie wypracowałam i pracuję nad nią cały czas. Byłam z tych zachłannych, reaktywnych, którzy chcą wszystko kosztem siebie, w nadziei, że da im to spełnienie, a to gówno prawda. Przepracowałam ten schemat. Pamiętam jak na warsztatach Lowena poczułam w ciele pierwszy raz autentyczny spokój, który już ze mną został. To doświadczenie zmieniło wszystko. Wyznaczyłam nowe granice dla siebie i innych ludzi, aby ten spokój miał szanse się wydarzać. 

Aktualnie wstaje o 6:30. Wyciskam sok z selera naciowego, piję go i piszę dziennik lub kontempluję widok zza okna. Takie 20 minut dla mnie. O 6:50 wstaje moja córka, wtedy jemy wspólne śniadanie, szykujemy się i przed 8:00 odprowadzam Polę do szkoły i idę do biura. Pracuję zazwyczaj do 14:30 – 16:00. Żeby o tej godzinie wstać i czuć się dobrze, nałożyłam sobie dyscyplinę: kładę się do łóżka ok. 21:00-22:00 i pozwalam sobie tylko na czytanie lub przytulanie. Nie przeglądam internetu, social mediów, nie gadam ze znajomymi. To mój czas. 

Piątki są dniem bez pracy. Dniem tylko dla mnie. Chodzę wtedy na spacery, załatwiam swoje sprawy związane z urodą czy zdrowiem. Spotykam się z ludźmi. Takie wagary bez większego planu, gdy mogę płynąć i robić to, na co mam ochotę, nawet przeleżeć w łóżku cały dzień. Weekendy za to są czasem celebrowania domu i rodziny w pełnym jego  zakresie. Sprzątamy, pieczemy, razem jemy pyszne rzeczy, oglądamy filmy na projektorze, spacerujemy. Uwielbiam ten czas. Daje mi ogromne poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Taka naładowana miłością z przyjemnością witam poniedziałki. 

Nadmienię, że nie zawsze taki plan da się utrzymać i to też jest ok. Czasami jest jakaś przedsprzedaż do ustawienia, choroba, wyjazd, inne ważne sprawy i to normalne. 

Czego jeszcze nie umiesz, a wiesz, że ta wiedza przydałaby Ci się w prowadzeniu  Madamy? 

Praktycznej wiedzy dotyczącej prowadzeniu biznesu online i marketingu uczę się cały czas, bo ona się zmienia, więc aktualnie nie mam listy „rzeczy do nauczenia”. Bardziej inwestuję w mój rozwój wewnętrzny, który ma zawsze ogromny wpływ na pracę, ale to się dzieje intuicyjnie i spontanicznie. Nie planuję tego. 

Jak łączysz bycie mamą i bycie bizneswoman? 

Normalnie. Myślę, że tak jak kobiety, które pracują u kogoś i są mamami. Moje życie jest podporządkowane mojej córce. Pracuję wtedy, kiedy jest w szkole. Jeśli wydarzy się sytuacja, że muszę pracować poza harmonogramem, to proszę mamę o pomoc. 

 

 

3 sprawy, które każdy powinien rozpisać lub się dowiedzieć, zanim założy własny biznes? 

Przepis umieściłam w Business Plannerze. Jestem za oryginalnością. Na początku bardzo ważne jest, aby odkryć, co się kocha robić i jakie ma się talenty. Miłość sprawia, że robimy coś, co nas karmi. Pracę nasyconą miłością czuć. Klienci to czują, bo jest autentyczna.  

Jak coś kochamy, a pojawi się problem czy wyzwanie, to nie rzucamy tego obrażone w kąt, bo to cenimy. Talenty i wyuczone umiejętności zapewniają nam, że to, co robimy jest dobre, a praca jest lżejsza. Warto je odkryć i skupić się na tym, co robimy najlepiej, i w rozwój tego inwestować czas. Aby praca nie była tylko pasją, ale także źródłem zarobku, ważne jest odkrycie, czego aktualnie potrzebują ludzie na świecie i za co są w stanie zapłacić. 

Bez klientów nie ma biznesu. Trzeba też przeanalizować konkurencję, i o ile ona ma na nas wpływ – zaoferować coś lepszego i innego.  

Na której pomyłce nauczyłaś się najwięcej? 

Na pomyłce, którą opisałam w Business Plannerze. Dotyczyła ona współpracy z pewną drukarnią, a dokładniej z jej właścicielką. W tamtym czasie potrzebowałam wzoru kobiety sukcesu i nawiązałam – wbrew swojej intuicji – współpracę z firmą, która nie wywiązała się z umowy. Wypalenie, którego wtedy doświadczyłam, dużo mnie kosztowało, ale nauczyłam się rozróżniać prawdę od swoich projekcji. Tych „pomyłek” było bardzo dużo. Czasami mam wrażenie, że Madama to moja szkoła dojrzałości :).

 

Dzieci

TOP 10 PREZENTÓW NA DZIEŃ DZIECKA

20 maja 2024 / The Mother Mag

Odkryjcie razem z nami, jakie produkty sprawią, że Dzień Dziecka będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym TOP 10 propozycjami, które przygotowaliśmy z myślą o uśmiechu każdego dziecka

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, które każdego roku przypomina nam, jak ważne jest celebrowanie dzieciństwa i podkreślanie znaczenia młodszych pokoleń w naszym społeczeństwie. To dzień pełen uśmiechów, zabawy i radości, ale także okazja do refleksji nad tym, jak możemy lepiej wspierać nasze dzieci w ich rozwoju i odkrywaniu świata.

W The Mother MAG z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy specjalne wydanie, w którym znajdziecie przewodnik po TOP 10 produktach, które nie tylko zapewnią dzieciom rozrywkę, ale także będą wspierać ich kreatywność i edukację. Starannie wyselekcjonowane propozycje mają na celu nie tylko umilić dzieciom ten wyjątkowy dzień, ale także zachęcić rodziców do spędzania czasu ze swoimi pociechami, angażując się w ich świat i odkrywając go razem.

Produkty te są zaprojektowane tak, aby wspierać rozwój umiejętności dzieci, od tych motorycznych po kognitywne, a także budować silne i pozytywne relacje rodzinne. Dzień Dziecka to idealna okazja, by pokazać dzieciom, jak bardzo są kochane i cenione, a wspólne zabawy to doskonały sposób na umocnienie więzi i stworzenie niezapomnianych wspomnień.

1. World Balance/ BAJO Wooden Toys

Dzień dziecka bajo

Zestaw składa się z 10 drewnianych postaci, każda z nich jest unikalna i niepowtarzalna, podkreślając różnorodność i indywidualność, jaką spotykamy wśród ludzi na całym świecie. Grając w tę grę, uczymy się, że poszukiwanie balansu i harmonii to nie tylko wyzwanie, ale i głęboka życiowa lekcja.

Każda figurka symbolizuje pojedynczą osobę, która jest częścią większej całości – społeczności ludzkiej. Podobnie jak w życiu, gdzie ludzie muszą trzymać się razem i współpracować, aby osiągnąć wspólny cel, tak w tej grze, współdziałanie i wsparcie są kluczowe do utrzymania równowagi i zbudowania stabilnej konstrukcji.

To nie tylko doskonała okazja do wspólnej zabawy, ale także sposób na przekazanie ważnych wartości, takich jak współpraca, wsparcie i akceptacja różnorodności. Idealna dla rodzin szukających kreatywnych sposobów na naukę przez zabawę!

Bajo to więcej niż firma – to wizja lepszego świata, w którym zabawa i nauka idą w parze z odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną. Zachęcamy do zapoznania się z pełną historią tej niezwykłej marki  Dowiedz się więcej o Bajo. Odkryj wyjątkowe zabawki na Dzień Dziecka, które wspierają harmonijny rozwój dzieci na całym świecie.

2. Zestaw 8 balansujących kopuł – pnie drzewa / EMPIS

dzień dziecka

Chodzenie boso nie tylko przywraca naturalne doznania, ale również wzbogaca nasze zmysły. Korzystanie z produktów, które stymulują receptory dotykowe podczas chodzenia, aktywizuje percepcję dotykową i wspomaga rozwój umiejętności planowania trasy. Takie aktywności zwiększają pewność siebie oraz zdolności reakcji i nauki poprzez wyzwania, jakie przed nami stawiają.

Sensoryczna terapia aktywuje nie tylko zmysły, ale również poprawia koordynację ruchową, co jest kluczowe zarówno dla dzieci, jak i dorosłych potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. To holistyczne podejście do zdrowia, które łączy w sobie elementy zabawy, nauki i terapii, pomaga uzyskać lepsze rezultaty w krótszym czasie, co sprawia, że jest to nieoceniona metoda wsparcia dla wielu osób.

Poznaj więcej propozycji prezentów na Dzień Dziecka od Empis.

3.Witamina D dla dzieci w formie wegańskich żelek / Health Labs Care

dzień dziecka

Witamina D3 odgrywa kluczową rolę w rozwoju kostno-szkieletowym oraz układzie odpornościowym dziecka. Ponieważ ludzki organizm nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć witaminy D3 w wystarczających ilościach, jej główne źródło to synteza skórna pod wpływem słońca oraz niewielkie ilości pochodzące z diety. Z tego powodu, jej suplementacja jest często zalecana dla dzieci, aby zapewnić ich prawidłowy rozwój przez cały rok, szczególnie w miesiącach o ograniczonym nasłonecznieniu.

4. Tipi Cream / Muzpony

dzień dziecka

Ten elegancko zaprojektowany namiot, stworzony z myślą o małych odkrywcach, jest doskonałym miejscem do zabaw zarówno w zaciszu domu, jak i w ogrodzie. Wykonany z najlepszych naturalnych materiałów, tipi oferuje dzieciom przytulny kącik, idealny do czytania książek czy przechowywania drogocennych skarbów.

Elegancja i funkcjonalność:

  • Namiot zbudowany jest na drewnianym stelażu, pokryty mieszanką naturalnych tkanin – 70% wiskoza i 30% len, co zapewnia wytrzymałość oraz miękkość materiału, a dodatek dzianiny (50% bawełna, 50% poliester) gwarantuje delikatność w dotyku.
  • Idealne wymiary namiotu: wysokość całkowita wynosi 160 cm, szerokość mierzona na poziomie podłogi to 110 cm, a wysokość kijków to 180 cm, zapewniając przestronność i komfort użytkowania.

Praktyczne rozwiązania:

  • Praktyczność namiotu podkreśla możliwość wyprania poszycia w pralce, co ułatwia utrzymanie czystości i świeżości – szczegóły dotyczące prania znajdziesz na wszywce.
  • Do namiotu dołączona jest również mata podłogowa (110×110 cm) wykonana z grubej włókniny, która może być łatwo zamocowana do stelaża za pomocą troczków, zwiększając komfort użytkowania.

Ta stylowa przestrzeń do zabaw nie tylko inspiruje dziecięcą kreatywność, ale również dodaje uroku każdemu wnętrzu lub ogrodowi, stając się centralnym punktem rodzinnego życia.

5. Formuła Elli / HARPERKIDS

dzień dziecka

Formuła Elli to świetnie napisana, klimatyczna powieść z nurtu fantasy. Jej autorka – Agnieszka Rautman-Szczepańska, mieszkająca w Szwecji lekarka, rysowniczka i pisarka – stworzyła wyjątkową, pełną magii opowieść o akceptacji inności, odkrywaniu swojej tożsamości i drodze do samoakceptacji.

Każde dziecko jest inne, lecz czasami dzieci nie potrafią tego zrozumieć i przyjąć, zwłaszcza, gdy nie mają wspierającego otoczenia – zauważa, znana jako Baba od polskiego, Aneta Korycińska, która objęła książkę patronatem medialnym – Mądra, ciepła Formuła Elli uczy, jak zaakceptować swoją inność i znaleźć w niej źródło siły.

6. Gorący Ziemniak Junior / Alexander

dzień dziecka

Rozłóż planszę na stole. Grę rozpoczyna najniższy z graczy, biorąc pluszowego ziemniaka do ręki. Osoba siedząca po jego prawej stronie wyciąga pierwszą kartę z talii i czyta na głos pytanie. Następnie energicznie kręci bączkiem lub uruchamia aplikację do odmierzania czasu, dostępną do pobrania na smartfona. 

Gracz trzymający ziemniaka musi udzielić odpowiedzi na zadane pytanie. Po udzieleniu odpowiedzi jak najszybciej przekazuje ziemniaka osobie po swojej lewej stronie (zgodnie z ruchem wskazówek zegara), która również musi odpowiedzieć na to samo pytanie. 

Ziemniak krąży pomiędzy graczami, aż bączek przestanie się kręcić lub aplikacja na telefonie pokaże stop. Osoba, która w tym momencie trzyma pluszowego ziemniaka, spada o jedno pole na planszy.

Pytania w tej wersji gry zostały dostosowane do zainteresowań młodszych dzieci, aby nie sprawiały im trudności. Jednocześnie są wspaniałą okazją do poszerzania ich wiedzy i umiejętności językowych.

7. Mini Lite MG / TABOU

dzień dziecka

MINI LITE MG to wyjątkowo lekki rowerek dla dzieci, idealny do spędzania czasu na świeżym powietrzu i rozpoczęcia rowerowej przygody. Zaprojektowany z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie i wygodzie podczas jazdy.

Rama rowu wykonana jest z ultra lekkiego magnezu, a widelec, obręcze i mechanizm korbowy z wytrzymałego aluminium EXTRA LIGHT.

Rowerek wyposażono w klasyczny przedni hamulec v-brake oraz tylny hamulec paskowy, obsługiwane za pomocą dźwigni na kierownicy, co umożliwia dziecku sprawne i bezpieczne zatrzymanie w każdych warunkach. Wolnobieg 16T zapewnia bezawaryjną jazdę.

8. Model silnika / Haynes

dzień dziecka

Zabawki Haynes są nie tylko przedmiotem do zabawy, ale także kluczem do rozwijania potencjału młodych umysłów. Stanowią unikalną alternatywę dla standardowych klocków czy popularnych gadżetów. 

To produkty, które nie tylko bawią, ale również uczą, wprowadzając dzieci w fascynujący świat nauki i technologii a składanie modeli może stać się rodzinną aktywnością, integrującą wszystkich domowników. To również okazja do dzielenia się wiedzą i wzajemnego wsparcia w procesie nauki.

Przeczytaj więcej o silniku VW Campervan Bulli T1.

9. Fluffy Sand / TUBAN

dzień dziecka

Zestaw czterech kolorów niezwykle miękkiego i lekkiego piasku, który pachnie gumą balonową, to doskonała propozycja dla małych i dużych fanów kreatywnej zabawy. Wraz z dołączonymi akcesoriami, możesz wyczarować słodko pachnące desery.

W zestawie Lodziarnia znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć własne lodowe przysmaki. To idealny sposób na rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych, zapewniając jednocześnie wspaniałą rozrywkę.

Zobacz inne propozycje na Dzień Dziecka od marki TUBAN.

10. My Kids Brain /  Health Labs Care

dzień dziecka

Czy Twoje dziecko spożywa mało ryb? Jeśli tak, może mu brakować niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), które wpływają na rozwój mózgu, koncentrację i odporność. MyKids Brain to produkt, który uzupełni te niedobory i pomoże wzmocnić zdrowie Twojego dziecka.

Olej z alg morskich zawarty w suplemencie diety MyKids Brain to pełnowartościowe roślinne źródło kwasów DHA, wspierające prawidłowe widzenie i funkcjonowanie mózgu rozwijającego się dziecka. Zapotrzebowanie na składniki odżywcze zmienia się wraz z wiekiem, dlatego płynna forma suplementu pozwala dostosować porcję do aktualnych potrzeb i ułatwia podanie.

Dodaj MyKids Brain do ulubionego soku lub smoothie i zobacz, jak zdrowo rośnie Twoje dziecko, pełne energii i witalności.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Mother-Life Balance to zdecydowanie mój plan na macierzyństwo po urodzeniu drugiego dziecka.

Sylwia Luks

The Mother Mag to mój ulubiony magazyn z którego czerpię wiele porad życiowych oraz wartościowych treści!

Leszek Kledzik

The Mother Mag logo