Change font size Change site colors contrast
Moda

Łączenie wzorów – sprawdzone sposoby

19 grudnia 2017 / Alina Katarzyna Awiżeń

Łączenie wzorów to sztuka na pograniczu piękna i kiczu.

Czasami drobny szczegół przesądza o tym, po której stronie tej cienkiej granicy się znajdziemy. Jako że nie jest to zadanie proste i oczywiste, satysfakcja z efektów zabawy z różnego rodzajami deseniami i zestawianie ich ze sobą może być porównywalna do gry w ruletkę czy bierki. Trochę zależy od wiedzy, trochę od szczęścia, trochę od...

Łączenie wzorów to sztuka na pograniczu piękna i kiczu. Czasami drobny szczegół przesądza o tym, po której stronie tej cienkiej granicy się znajdziemy.

Jako że nie jest to zadanie proste i oczywiste, satysfakcja z efektów zabawy z różnego rodzajami deseniami i zestawianie ich ze sobą może być porównywalna do gry w ruletkę czy bierki. Trochę zależy od wiedzy, trochę od szczęścia, trochę od tego, z kim grasz. Zdania na temat rezultatów tej tajemnej sztuki nierzadko są subiektywne i mocno podzielone, jednak jest kilka prostych zasad, które zawsze się sprawdzają i warto z nich skorzystać, jeśli lubisz zabawę modą i odrobinę szaleństwa.

Najprostsze i najmniej wymagające są połączenia tych samych wzorów w różnych odmianach. Zawsze pasować będą do siebie te same wzory w różnych wersjach. Może to być wzór wykorzystany jeden do jednego ze zmienioną jedynie kolorystyką, deseń z odwróconymi kolorami lub stopniowanie wielkości wzorów, czyli np. mniejsza kratka zestawiona z większą. W ostatnim przypadku warto pamiętać o ważnej zasadzie stylistycznej dotyczącej maskowania niedoskonałości. To co wolimy ukryć, warto schować za drobniejszym wzorem. Ludzki wzrok szybko się męczy patrząc na gęsto ułożone motywy, co dodatkowo optycznie pomniejsza. Większy wzór będzie pozwalał na zatrzymanie wzroku, dlatego lepiej stosować go tam, gdzie nie będzie nam to przeszkadzało lub gdzie chcielibyśmy przyciągnąć uwagę.

1 / 2 / 3

4 / 5

6 / 7

 

Motywy kwiatowe bezpiecznie jest łączyć z formami graficznymi.

Najlepiej, jeśli oba wzory występują w podobnej kolorystyce o tym samym natężeniu. Oznacza to, że jeśli jeden wzór występuje w odcieniach pastelowych, drugi również powinien pochodzić z tej palety kolorystycznej. Ostre barwy w jednym ze wzorów spowodują, że będzie on mocniej się wyróżniał i odstawał od drugiego, przez co nie stworzą jednej spójnej całości.

8 / 9

10 / 11

12 / 13

Moją ulubioną i wielokrotnie sprawdzoną zasadą jest fakt, że wzory geometryczne zawsze idealnie się ze sobą komponują.  

W tym wypadku obowiązują wszystkie wymienione wcześniej zasady dotyczące kolorów, należy jednak dodatkowo pamiętać, żeby łączone ze sobą wzory były równoważne co do swojej graficzności. Wzór o ostrych liniach z wzorem „rozmytym” dadzą niespójne połączenie i będą jakby z innej bajki.

14 / 15

16 / 17

18 / 19

Dzieci

Rodzinna harmonia w stylizacjach Matki i Córki – Sukienki Pauka

28 listopada 2023 / The Mother Mag

W życiu każdej kobiety istnieje szczególny moment, kiedy zaczyna doceniać nie tylko piękno relacji matki z córką, ale również możliwość dzielenia się ze sobą nie tylko uczuciami, ale i stylem.

To wspaniałe uczucie, kiedy moda staje się nie tylko formą wyrażania siebie, ale również sposobem na budowanie niezwykłych więzi.

W życiu każdej kobiety jedna z najpiękniejszych i najintensywniejszych relacji kształtuje się między matką a córką. To więź, która ewoluuje wraz z biegiem lat, wzbogacając się o doświadczenia, radości, i wyzwania życiowe. W miarę jak córka rośnie, ta niezwykła więź przenika różne aspekty ich życia, tworząc wyjątkową historię pełną ciepła, zrozumienia i bezwarunkowej miłości.

Relacja matka-córka to nie tylko kwestia wspólnych chwil spędzonych przy rozmowach czy uroczystościach rodzinnych, ale również pewnego rodzaju dziedzictwa emocjonalnego i wartości przekazywanych z pokolenia na pokolenie. To właśnie w tej relacji tkwi niezwykła siła, zdolna pokonywać wszelkie przeciwności losu, budując jednocześnie trwałe wspomnienia.

Wraz z upływem czasu, matka staje się nie tylko opiekunką i przewodnikiem, ale również przyjaciółką i mentorką córki. To w matczynej miłości i wsparciu młoda kobieta znajduje nie tylko ukojenie w trudnych chwilach, ale również inspirację do rozwoju i odnalezienia własnej drogi. Z drugiej strony, matka, dzięki relacji z córką, odkrywa świeżość spojrzenia na świat, ucząc się elastyczności i nowych form porozumienia.

W kontekście wspólnych stylizacji, takich jak te oferowane przez markę Pauka Paulina Chmielewska, relacja matka-córka przybiera nowy wymiar. Staje się ona przestrzenią do dzielenia się nie tylko modową wrażliwością, ale również budowania wspólnego stylu życia. To nie tylko ubrania, ale także wyraz artystycznej jedności, w której elegancja, subtelność i unikalność przenikają się nawzajem.

Stylizacje matki i córki to nie tylko modowy zabieg, ale przede wszystkim sposób na budowanie trwałych więzi. W chwilach, gdy czas zazwyczaj płynie zbyt szybko, a chwile razem spędzane stają się skarbem, stylizacje od Pauka Pauliny Chmielewskej stają się manifestem rodzinnego współbrzmienia. Zestawiając eleganckie fasony z delikatnymi wzorami, marka ta przenosi nas w świat subtelnej kobiecości, tworząc jednocześnie przestrzeń do wyrażania siebie.

Sukienki Pauka  to nie tylko wybór ubioru, to przede wszystkim decyzja o wspólnym odkrywaniu urody chwil spędzanych razem. Wraz z córką w jednolitych kreacjach stajemy się częścią pięknego obrazu, który mówi o wspólnych pasjach i wzajemnej trosce. Każda sukienka tej marki to nie tylko ubranie, ale opowieść o miłości, zrozumieniu i harmonii, które przenikają pokolenia.

Pragniemy również podzielić się radosną informacją ! Do końca grudnia czeka na Was wyjątkowa oferta – aż 10% zniżki na każdy zestaw sukienek dedykowany dla mamy i córki! To doskonała okazja, aby podkreślić wyjątkową relację między Wami, ubierając się w stylu Pauka. Znajdź zestaw dla Ciebie i córki.

Niech każdy dzień stanie się wyjątkową podróżą w świat stylu i rodzinnego piękna!

Niezapomniane chwile, spędzane we wspólnych stylizacjach, stają się nie tylko okazją do utrwalenia pięknych chwil na zdjęciach, ale również budowania pamięci rodzinnej. Sukienki Pauka podkreślają urodę zarówno matki, jak i córki, jednocześnie pozwalając na wyrażenie swojej indywidualności.

To właśnie w tych chwilach jedność stylu staje się manifestem jedności serc.

Niech więc sukienki Pauka staną się nie tylko elementem garderoby, ale także symbolem rodzinnej bliskości. Niech ta marka towarzyszy nam w każdym ważnym momencie, podkreślając piękno więzi między matką a córką.

Bo w końcu prawdziwa elegancja zaczyna się od serca i rozkwita, kiedy dzielimy ją z najważniejszymi dla nas osobami.

Warto zatem zanurzyć się w świat stylizacji, które nie tylko podkreślają urodę zarówno matki, jak i córki, ale przede wszystkim umożliwiają wyrażenie emocji, tworząc wspólne, niezapomniane chwile

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Mother-Life Balance to zdecydowanie mój plan na macierzyństwo po urodzeniu drugiego dziecka.

Sylwia Luks

The Mother Mag to mój ulubiony magazyn z którego czerpię wiele porad życiowych oraz wartościowych treści!

Leszek Kledzik

The Mother Mag logo