Change font size Change site colors contrast
Moda

Łączenie wzorów – sprawdzone sposoby

19 grudnia 2017 / Alina Katarzyna Awiżeń

Łączenie wzorów to sztuka na pograniczu piękna i kiczu.

Czasami drobny szczegół przesądza o tym, po której stronie tej cienkiej granicy się znajdziemy. Jako że nie jest to zadanie proste i oczywiste, satysfakcja z efektów zabawy z różnego rodzajami deseniami i zestawianie ich ze sobą może być porównywalna do gry w ruletkę czy bierki. Trochę zależy od wiedzy, trochę od szczęścia, trochę od...

Łączenie wzorów to sztuka na pograniczu piękna i kiczu. Czasami drobny szczegół przesądza o tym, po której stronie tej cienkiej granicy się znajdziemy.

Jako że nie jest to zadanie proste i oczywiste, satysfakcja z efektów zabawy z różnego rodzajami deseniami i zestawianie ich ze sobą może być porównywalna do gry w ruletkę czy bierki. Trochę zależy od wiedzy, trochę od szczęścia, trochę od tego, z kim grasz. Zdania na temat rezultatów tej tajemnej sztuki nierzadko są subiektywne i mocno podzielone, jednak jest kilka prostych zasad, które zawsze się sprawdzają i warto z nich skorzystać, jeśli lubisz zabawę modą i odrobinę szaleństwa.

Najprostsze i najmniej wymagające są połączenia tych samych wzorów w różnych odmianach. Zawsze pasować będą do siebie te same wzory w różnych wersjach. Może to być wzór wykorzystany jeden do jednego ze zmienioną jedynie kolorystyką, deseń z odwróconymi kolorami lub stopniowanie wielkości wzorów, czyli np. mniejsza kratka zestawiona z większą. W ostatnim przypadku warto pamiętać o ważnej zasadzie stylistycznej dotyczącej maskowania niedoskonałości. To co wolimy ukryć, warto schować za drobniejszym wzorem. Ludzki wzrok szybko się męczy patrząc na gęsto ułożone motywy, co dodatkowo optycznie pomniejsza. Większy wzór będzie pozwalał na zatrzymanie wzroku, dlatego lepiej stosować go tam, gdzie nie będzie nam to przeszkadzało lub gdzie chcielibyśmy przyciągnąć uwagę.

1 / 2 / 3

4 / 5

6 / 7

 

Motywy kwiatowe bezpiecznie jest łączyć z formami graficznymi.

Najlepiej, jeśli oba wzory występują w podobnej kolorystyce o tym samym natężeniu. Oznacza to, że jeśli jeden wzór występuje w odcieniach pastelowych, drugi również powinien pochodzić z tej palety kolorystycznej. Ostre barwy w jednym ze wzorów spowodują, że będzie on mocniej się wyróżniał i odstawał od drugiego, przez co nie stworzą jednej spójnej całości.

8 / 9

10 / 11

12 / 13

Moją ulubioną i wielokrotnie sprawdzoną zasadą jest fakt, że wzory geometryczne zawsze idealnie się ze sobą komponują.  

W tym wypadku obowiązują wszystkie wymienione wcześniej zasady dotyczące kolorów, należy jednak dodatkowo pamiętać, żeby łączone ze sobą wzory były równoważne co do swojej graficzności. Wzór o ostrych liniach z wzorem „rozmytym” dadzą niespójne połączenie i będą jakby z innej bajki.

14 / 15

16 / 17

18 / 19

Moda

Ciepłe ubrania, zimny wiatr, spacer po Gdańsku i Volcano

2 grudnia 2019 / The Mother Mag

Zimny, bardzo zimny poranek.

Jest piątek, 22 listopada, godzina 9:30. Wchodzimy do Mitte, kawiarni na Dolnym Mieście w Gdańsku. Owiewa nas ciepłe powietrze i zapach kawy. Jakie to szczęście, że tutaj mamy miejsce zbiórki!

Zaraz dołączą do nas Natalia i Michał – modele, oraz charakteryzatorka – Kasia Kodroń. Dziś sesja zdjęciowa The Mother MAG dla marki Volcano. Uwielbiamy takie zadania, dlatego dziś chcemy pokazać Wam backstage. Nie mamy nic do ukrycia, za to dużo do pokazania! 

Ale najpierw kawa. Nie bez powodu spotykamy się w Mitte. Marcin Potkański, jej właściciel, nie tylko robi najlepszą kawę w mieście, ale i świetnie o niej opowiada. Słuchając o jego wyjeździe na plantację kawy czekamy na resztę ekipy. I na przygotowane stylizacje, które wiezie już na miejsce zaprzyjaźniony pan taksówkarz. 

Wizażystka maluje modeli, Emilka rozkłada stylizacje, Marcin dolewa kawy, goście kawiarni z ciekawością nam się przyglądają. Zaczyna się niewinnie. Ale zaraz zacznie się walka.. z wiatrem. 

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wygląda dzień sesji zdjęciowej, mamy nadzieję, że dziś choć trochę Wam to przybliżymy. Jest dużo ruchu, dużo zamieszania, kreatywny pościg, wielkie zapotrzebowanie na kawę, a jesienią i zimą – dotkliwy chłód.

 

Całe szczęście, że tym razem robimy zdjęcia prezentujące najnowszą kolekcja marki Volcano na sezon jesień-zima 2019/2020.

Ciepłe kurtki to naprawdę komfortowa opcja. Zestawy Volcano to kolory natury– ziemi, skał, nieba  i lasów, które harmonizują z barwami kolekcji. A my postanowiłyśmy zestawić je z miejskimi widokami, z urokliwymi miejscami Dolnego Miasta w Gdańsku. 

Tak, było zimno. Tak, wiało przeraźliwie. Tak, modele mieli czerwone uszy i nosy (nad którymi czuwała Kasia, dzięki czemu nie widać zaczerwienień na zdjęciach). Ale tylko w takich warunkach mogliśmy przetestować jesienne i zimowe ubrania. Zero taryfy ulgowej, w końcu na co dzień nikt nam nie ułatwia życia, chyba, że zaopatrzymy się w ciepłe ubrania, prawda

I dlatego – choć nie widać tego na zdjęciach – nasi modele stoczyli prawdziwą walkę z zimnym, nadmorskim wiatrem. Byli bardzo dzielni, choć na pewno zadanie ułatwiły im kurtki Volcano. Kampania jesień-zima to szeroki wybór kurtek i płaszczy – od pikowanych przejściowych do ciepłych parek. Warto to zaznaczyć! 

Trudniej miałą nasza charakteryzatorka. Było tak zimno, że Kasia nie chciała wypuścić kubka z kawą z Mitte… A potem już nie mogła go wypuścić, bo dłoń zesztywniała jej z zimna. To się nazywa poświęcenie! 

Czy udało nam się podkreślić, że Volcano to przemyślne kolekcje z elementami mody zaangażowanej?

Marka dobrowolnie rezygnuje z niektórych surowców i zastępujemy je bardziej przyjaznymi dla środowiska. Bluzka, którą ma na sobie Natalia,  jest niezwykle przewiewna i przyjazna dla skóry, wykonana z pozyskanej z włókna bambusowego wiskozy. 

Co znajdziecie w damskiej linii? Koszule z wiązaniami, ciepłe swetry i oversize’owe golfy oraz spódnice i sukienki w klimacie retro. Dalej jest jeszcze lepiej: kraciaste spodnie oraz kurtki i płaszcze w nowych kolorach. Pojawią się również dodatki – szale, czapki z futrzanymi pomponami oraz rękawiczki. A męska kolekcja? Bawełniane longsleeve’y, koszule w kratę i w geometrycznie printy, klasyczne swetry oraz chinosy w nowych kolorach. Nie zabraknie również sportowych bluz, wygodnych dresów i pikowanych kurtek.

Setki zdjęć, 10 kubków kawy, dobre kilka kilometrów zrobionych po Dolnym Mieście i skupienie naszej ekipy – oto bilans sesji zdjęciowej nowej kolekcji marki Volcano na sezon jesień-zima 2019/2020. Dzięki temu mogliśmy pokazać Wam kilka jesienno-zimowych stylizacji, które sprawdzą się podczas miejskich spacerów, ale też w drodze do szkoły czy pracy. Przetestowaliśmy je! 

Dziękujemy całemu naszemu zespołowi. Praca z Wami to przyjemność! 

 

Produkcja: The Mother MAG

Film i zdjęcia: Emilia Pryśko

Modele: Natalia Michalewska i Michał Jankowski

MUA: Kasia Kodroń

Kawa: Mitte

Muzyka: Bensound.com

 

Mother-Life Balance to zdecydowanie mój plan na macierzyństwo po urodzeniu drugiego dziecka.

Sylwia Luks

The Mother Mag to mój ulubiony magazyn z którego czerpię wiele porad życiowych oraz wartościowych treści!

Leszek Kledzik

The Mother Mag logo