Change font size Change site colors contrast
Moda

Nowa kolekcja Milky Hill

24 sierpnia 2017 / Anna Wójcik

,,Lubimy niespiesznie cieszyć się chwilą i być z dala od zgiełku wielkiego miasta.’’ - świetnie się składa, bo my też!

Zobaczcie, nowa kolekcja Milky Hill to powrót do wakacji za miastem, inspiracja naturą i jednocześnie ucieczka od miejskiego betonu, szumu i tłoku. Coraz częściej tęsknimy do naszego własnego dzieciństwa, jednocześnie zastanawiając się, jak te wspomnienia zapewnić też naszym dzieciom. Poobijane kolana, całe dnie...

,,Lubimy niespiesznie cieszyć się chwilą i być z dala od zgiełku wielkiego miasta.’’ – świetnie się składa, bo my też! Zobaczcie, nowa kolekcja Milky Hill to powrót do wakacji za miastem, inspiracja naturą i jednocześnie ucieczka od miejskiego betonu, szumu i tłoku.

Coraz częściej tęsknimy do naszego własnego dzieciństwa, jednocześnie zastanawiając się, jak te wspomnienia zapewnić też naszym dzieciom. Poobijane kolana, całe dnie na podwórku, trzepak, chleb z masłem, kompot truskawkowy i brak tchu od ciągłego biegania.

A może zacząć od ubrań? A dokładniej od wysokogatunkowej bawełny, która została dodatkowo poddana praniu zmiękczającemu. Po to, by komfort był jeszcze bardziej odczuwalny, a tkanina delikatniejsza dla dziecięcej skóry. Tym samym t-shirty, koszulki z długim rękawem, sukienki, spódnice, spodnie (a raczej wygodne dresy) i bluzy z kapturem wydają się doskonałym wyborem nie tylko na rodzinny weekend za miastem, ale i do szkoły czy przedszkola. ,,Pragniemy, by nasze kolekcje zachęcały dzieci do eksplorowania otaczającego świata’’ – jeśli ubrania są rzeczywiście tak wygodne, na jakie wyglądają, na pewno tak się stanie!

 

 

Printy Milky Hill są delikatne, nienachalne, niby narysowane cienkopisem. To sprawia, że choć motywy są inne, ubrania można spokojnie ze sobą miksować i nadal wygląda to bardzo stylowo. Jeże, rośliny, góry i doliny – w tym mogą biegać Wasze dzieci zbierając szyszki, suche liście i kasztany.  Wielki plus za pastelowe kolory i za jeden mocniejszy akcent, czyli soczystą zieleń.

Nowa kolekcja tej polskiej marki pozwala oswoić się z jesienią. Nie bez powodu mali modele mają kolorowe kalosze i wełniane czapki. Pogoda tego lata nie dopisała, mamy jednak nadzieję, że jesień będzie łagodna i prawdziwie złota. Tak, by można było biegać po liściach, chodzić po kałużach i jak najdłużej korzystać z domków za miastem.

Sesja promująca kolekcję Milky Hill jest bardzo kameralna, domowa. Naturalne, nie przestylizowane zdjęcia urzekły nas od razu. Wielki plus na kaktusy, których nigdy za wiele!

Ubrania Milky Hill produkowane są w Polsce, a pomysłodawcy kolekcji włożyli w nią wiele energii i pasji. To widać!  

 

 

Moda

Jesienny komfort bycia razem

10 listopada 2022 / The Mother Mag

Claire Dederer napisała, że ,,Życie rodzinne nie składa się z wielkich spraw.

Składa się z nie-wydarzeń: posiłków, kłótni, wspólnego czytania książek, piłki nożnej w ogródku, szykowania się do szkoły’’. Czyli składa się z tego wszystkiego, co tworzy komfort rodzinnego życia.

Wiesz, co to komfort bycia razem? Dla nas to rodzinny czas, gdy jesteśmy z najbardziej ulubionymi ludźmi na świecie, gdy nikt i nic nam nie przeszkadza, gdy nie przypomina o sobie żaden stres, a nad głową nie wisi żaden „ważny projekt do zrealizowania”.

To jest czas, gdy poznajemy się lepiej, gdy odkrywamy, jak bardziej jesteśmy inni niż miesiąc temu i jak duży mamy na siebie nawzajem wpływ. To budujący czas, gdy widzimy, jakie to szczęście, że mamy siebie. 

Czy Tobie też się wydaje, że obecny pęd życia, presja czasu, nadmiar obowiązków i próba pogodzenia planów wszystkich członków rodziny sprawia, że wspólny czas stał się rzadkości, wręcz luksusem? Często trzeba wielu wyrzeczeń, by być ze sobą tu i teraz, bez zapadania się w przeszłość i bez galopu w przyszłość. 

 

 

Gdy pytamy naszych dzieci, czym jest dla nich komfort, zgodnie odpowiadają, że wtedy, gdy metka w getrach nie gryzie i gdy jest wygodnie na podwórku.

 

My, dorośli, mamy w głowie chwile zatrzymania, ciepły koc, bezpieczny dom, spokojne rozmowy i brak pospiechu, a nasze dzieci ten komfort biorą bardzo, bardzo dosłownie. Komfort to wygoda, gdy kolega z bloku obok zabiera na rower, to uczucie, gdy można najeść się do syta placków z jabłkami i żadna gumka nie ciśnie w brzuszek. Komfort jest też wtedy, gdy nie jest zimno w nóżki i gdy mama nie każe się przebierać w ubrania „po domu”, gdy wraca się ze szkoły. 

Widzisz, komfort bycia razem jest taki prosty, taki codzienny i niezbyt skomplikowany. Taki… rodzinny. Bo, jak mówi Maxime Chattam, ,,Rodzina to silnik umożliwiający podbój świata, a zarazem bunkier, w którym można się schronić.” Chrońmy się więc wszyscy razem, ze swoimi najbliższymi, w ciepłym i pachnącym ciastem domu. Szczególnie gdy za oknem jesień, gdy dzień staje się krótszy i potrzebujemy, by było nam po prostu ciepło, tak dosłownie, i tak na duszy.  

Ciepły dom to Twoja zasługa. Ale, gdy chodzi o „ciepło w nóżki”, niezastąpiona będzie marka Volcano, która jest już oficjalnie firmą bardzo rodzinną, gdyż szyje ubrania nie tylko dla mamy i taty, ale także dla najmłodszych. 

Widzisz te zdjęcia? Życzymy sobie właśnie takie jesieni, pełnej słońca, spacerowej. A Tobie życzymy dużo ciepła, dziecięcego śmiechu, niedzielnych wypraw do lasu i czasu, który nie pędzi, a spokojnie sobie mija. 

 

 

Potrzebujecie podpowiedzi, co pomaga poczuć się komfortowo? Przetestujcie nasze zestawy! 

Agata wybrała wygodny i kobiecy zestaw – koszulową sukienkę i sweter oraz jeansowy set z ciepłym bezrękawnikiem. Michał zdecydował się na zestawienie jeansów, koszuli w kratę i rozpinanej bluzy, a wieczorem na bluzę i pikowaną, lekką kurtkę. Dzieci, Mila i Wit, zdecydowanie postawili na wygodę. Dziewczynka wybrała różowe dresy z połyskującymi elementami oraz dresową sukienkę i żółtą kurtkę, a Wit dresowe spodnie, bluzy z kapturem i pikowaną zieloną kurtkę, podobną do tej, którą wybrał tata.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Mother-Life Balance to zdecydowanie mój plan na macierzyństwo po urodzeniu drugiego dziecka.

Sylwia Luks

The Mother Mag to mój ulubiony magazyn z którego czerpię wiele porad życiowych oraz wartościowych treści!

Leszek Kledzik

The Mother Mag logo