Change font size Change site colors contrast
Styl życia

10 najlepszych prezentów dla Mamy + KONKURS

21 maja 2018 / The Mother Mag

Który to Dzień Mamy w Twoim życiu?

W życiu naszej redakcji - pierwszy. Więc obchodzimy go hucznie, bo nie tylko naszą propozycją świetnych prezentów na Dzień Mamy, ale i konkursem. Pewnie często ktoś mówi Ci, że wie, co jest dla Ciebie najlepsze. No to my mówimy to także - wiemy, że potrzebujesz chwili przyjemności, miłego prezentu, kobiecych rytuałów. Przedstawiamy kilka propozycji na to...

Który to Dzień Mamy w Twoim życiu?

W życiu naszej redakcji – pierwszy. Więc obchodzimy go hucznie, bo nie tylko naszą propozycją świetnych prezentów na Dzień Mamy, ale i konkursem.

Pewnie często ktoś mówi Ci, że wie, co jest dla Ciebie najlepsze. No to my mówimy to także – wiemy, że potrzebujesz chwili przyjemności, miłego prezentu, kobiecych rytuałów. Przedstawiamy kilka propozycji na to jak sprawić przyjemność każdej mamie.  

Looks by Luks / turban

Jeśli do tej pory wydawało Ci się, że turbany są nie dla Ciebie, bo są trochę ekstrawaganckie, niestandardowe – maj to dobry czas, by to zmienić. Turbany Looks by Luks są piękne!

The Mother Mag / drugi numer magazynu / 27 zł

Nie dość, że piszemy o Mother-Life Balance, to jeszcze chcemy Ci tę harmonię dostarczyć prosto do domu. Nasz drugi numer, w którym jest naprawdę dużo do czytania, potrzebuje Twojej uwagi i czas

Body Boom / peeling do twarzy / 65 zł

Drobno zmielone pestki oliwek i ziarna kawy robusty wygładzają cerę sprawiając, że jest czysta i świeża. Czyli droga Mamo, promienny wygląd masz zagwarantowany!

Body Boom / bananowy peeling kawowy / 65 zł

Kawa oraz trzy oleje: migdałowy, makadamia i arganowy zrobią wszystko,  by długotrwale i z najwyższą starannością nawilżyć oraz ujędrnić Twoją piękną skórę. Gotowa?

 

 

 

Remigiusz Mróz / Zerwa / 29,93 zł

Hej, kto nie zna Remigiusza Mroza? Ale to nie z nim czeka Cię spotkanie, ale z Wiktorem Forstem! Są takie książki, które czyta się wszędzie – w autobusie, w wannie, w kolejce na poczcie. No właśnie – to jest dokładnie tego typu książka.

 

Ministerstwo Dobrego Mydła / Set dla Mamy / 76 zł

Coś nam, Mamom, od tego życia się należy, prawda? Można zjeść ulubioną czekoladę, posłuchać dobrej muzyki, albo – wiemy, że to lubicie – zrobić sobie domowe SPA. Jak poczuć się młodziej o 10 lat w ciągu 10 minut? Wystarczy trochę pachnących i naturalnych kosmetyków.   

IOSSI  / Aksamita róża, regenerująco nawilżający krem z acerolą, różą i algami / 125 zł

Są takie kremy, które – no ok – ładnie pachną i miło się ich używa. I tyle. Ale w tym zestawieniu nie ma przypadków. Ten krem naprawdę daje skórze komfort, a już po kilku dniach czujesz, jaką masz miękką cerę.

Noteka / długopis KAWECO Brass Sport / 225 zł

To nie tak, że lubimy mieć fajne gadżety. Chodzi o otaczanie się pięknymi przedmiotami. Tak, by nawet najmniejsza czynność – jak spisywanie listy zadań na dziś – była małą przyjemnością. Same zobaczcie – przepiękny krótki długopis z klasycznej linii Kaweco Sport.

 

 

Soyoosh / Świeca sojowa Golden Hour / 58 zł

Są takie zapachy, które od razu przypominają o miłych chwilach. Ciasto drożdżowe wyjęte prosto z piekarnika czy perfumy mamy – a teraz takim zapachem może być świeczka sojowa. Poprawia humor, uspokaja, nastraja optymistycznie, inspiruje do działania.

Madama / Happy Planner / Paradise / 64,5 zł

Choć jest połowa roku, dobry planner to gwarancja zachowania nie tyko porządku w ważnych sprawach, ale głównie spokoju w głowie. Wszystko ładnie opisane i zaplanowane? No to można działać!

 

 

Lubicie konkursy?

My tak, szczególnie, jak nagrody są wyśmienite.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku oraz na Instagramie, gdzie odbędą się równolegle dwie tury – tekstowa (Facebook) oraz zdjęciowa (Instagram).

Jakie jest zadanie?

Na naszym Facebooku, pod postem opublikowanym ’10 najlepszych prezentów dla Mamy’, umieść komentarz z odpowiedzią na pytanie „ Czym jest dla Ciebie Mother Life Balance”?

Na swoim profilu na Instagramie opublikuj zdjęcie konkursowe, odpowiadające na pytanie „Czym jest dla Ciebie Mother Life Balance” oraz oznacz #motherlifebalance, #konkurs, #dzienmamy

Wybierzemy najlepsze odpowiedzi, po jednej wśród komentarzy na Facebooku i jedno zdjęcie na Instagramie, których autorki otrzymają wspaniały prezent na Dzień Mamy – paczkę z 5 wybranymi przez nas prezentami, pokazanymi w tym zestawieniu. Na odpowiedzi macie czas do 23 maja do północy. W czwartek opublikujemy nazwiska zwyciężczyń. Szykujemy też inne niespodzianki.

Pamiętajcie, że jedna Mama może wziąć udział tylko w jednej opcji konkursu – na Facebooku bądź Instagramie.

 


Regulamin konkursu dostępny TUTAJ.

 

 

 

Styl życia

Czym jest SLOW WORK i jak pracować w zgodzie ze sobą?

31 marca 2020 / Iwona Krasoń-Forkasiewicz

Czym jest dla Ciebie ,,slow work’’?

Z jednej strony to dążenie do #motherlifebalance, z drugiej, próba odnalezienia się na rynku pracy. 

Przed Tobą 5 punktów przygotowanych przez Iwonę Krasoń-Forkasiewicz, specjalistkę właśnie od ,,slow work’’

SLOW WORK #1

Czasami myślę, że to, co wyróżnia nas – kobiety, mamy – w obecnym czasie to świadome podejście do życia. Świadomość, która staje się naszą siłą w dążeniu do szczęścia swojego oraz bliskich.

Zwracamy uwagę na to, jak wychowujemy nasze dzieci, jak same się rozwijamy, co jemy, co robimy w wolnym czasie, jak dbamy o środowisko. Rzeczywiście staramy się żyć świadomiej i z uważnością na siebie i otoczenie. To nastawienie w coraz większym stopniu jest widoczne również w naszym podejściu do pracy. Nie oczekujemy już tylko przelewu co miesiąc na konto, ale w tym co robimy poszukujemy sensu i celu, chcemy urzeczywistniać siebie. Nie chcemy chodzić utartymi szlakami, ale chcemy wytyczać swoje własne drogi, które są zgodne z tym jakie jesteśmy. A ponieważ nie zawsze tak było, natrafiamy na opór wykonany z własnych lęków, niepewności, przekonań, opinii innych, które czasem powodują, że porzucamy siebie. Często też jest tak, że mamy trudność, aby dookreślić to co miałabym robić. I uwierz mi, że nie jesteś sama wśród tych poszukujących.

Tym świadomym i poszukującym będą poświęcone najbliższe wpisy od slow work w temacie pracy w zgodzie ze sobą.

 

SLOW WORK #2

Często myślimy, że praca w zgodzie ze sobą to jest nie wiadomo co, jakiś święty Graal, który istnieje ukryty poza naszym wzrokiem. Chciałybyśmy tak pracować, jednak często trudno nam to zwerbalizować, co to miałoby być.

Wydaje mi się też, że idealizujemy taką pracę. Spotykam się z opiniami, że kiedy pracujesz w zgodzie ze sobą, świat Ci sprzyja i działasz jak natchniona. Od razu masz super wyniki.

Pewnie są takie momenty i zdarzenia, ale nawet robiąc to, co lubimy, nie ominą nas trudniejsze chwile zwątpienia, lęku, potrzeba wysiłku, zaangażowania. Tyle, że działamy zgodnie z własnym oprogramowaniem, a nie wbrew niemu. I dzięki temu jest lepiej. 

Wydaje się nam też, że pracując w zgodzie ze sobą będziemy jakieś inne, niż jesteśmy teraz. W naszym imieniu działać będzie nowsza, lepsza, inna wersja nas. A właśnie w tym sęk, że to jaka jesteś teraz jest podstawą do pracy, którą będziesz lubić wykonywać. Masz już teraz doświadczenia, cechy, aspiracje, na których możesz budować dalszą drogę zawodową.

Jeśli chciałabyś podsumować to, jaka jesteś, zapraszam Cię do 12 pytań do siebie samej dostępnych tu.

Może natchną Cię do odpowiedzi na pytanie o pracę w zgodzie z Tobą.

 

SLOW WORK #3

Takie mamy czasy, że dużo się dzieje w życiu każdej z nas, łączymy wiele ról i żeby nie zwariować, trzeba umieć wybierać to, co rzeczywiście jest dla nas ważne. Niekoniecznie też chcemy wypełniać role i oczekiwania innych wobec naszej osoby. Staramy się być sobą i gdzieś w tym wszystkim znaleźć odrobinę szczęścia.

Pomocą w kształtowaniu drogi życiowej i zawodowej w zgodzie ze sobą mogą być wartości. I nie mam tu na myśli wartości etycznych, a odpowiedź na pytanie „Co jest dla mnie w życiu ważne?” 

Muszę przyznać, że często ćwiczenie związane z określaniem wartości było przełomowe dla osób, z którymi pracowałam w coachingu kariery. Nazwanie ich powodowało zrozumienie, skąd odczuwana frustracja pomiędzy tym co robię, a tym czego bym chciała. Stawały się też cenną wskazówką co do kierunku drogi zawodowej, mimo że były to wartości ogólnożyciowe.

U mnie zestaw 5 wartości kształtuje się tak: rozwój, harmonia, rodzina, wiara, pomoc innym. Ale może to być też wolność, stabilność, sukces, wygoda, humor, energia. Obok samej nazwy istotne też jest to, co za tymi pojęciami kryje się dla Ciebie.  Bo przykładowo „rodzina” może znaczyć, że ważny jest dla Ciebie czas z dziećmi, albo że chcesz posiadać rodzinę, a „zdrowie”, że ważna jest dla Ciebie dieta albo przykładowo regularna aktywność fizyczna.  

Jeśli chciałabyś wykonać takie ćwiczenie, możesz usiąść z kartką i długopisem i odpowiedzieć sobie na pytanie „Co jest dla mnie w życiu ważne”? I zadawać go tak długo, aż na prawdę nie będziesz już mieć żadnej odpowiedzi. Wymienionych wartości może być od kilku do kilkunastu. Następnie zastanów się, co rozumiesz pod danym pojęciem. Daj sobie czas. W kolejnym kroku spróbuj uszeregować je w kolejności od najważniejszej do najmniej ważnej. Jeśli natrafisz na problem porównaj je ze sobą np. czy ważniejsza jest „wartość X” czy też „wartość Y”.

Propozycję takiego ćwiczenia wraz z nazwami wartości i bardziej szczegółowym opisem jego wykonania znajdziesz też w tym wpisie.

 

 

SLOW WORK #4

 

Nie dam sobie rady, nie uda mi się, inni mają lepiej, nigdy nie dostanę takiej pracy. Negatywne monologi w głowie. Te wszystkie „powinnaś”, słowa „nie poradzisz sobie”, „inni robią to lepiej”, które budzą wątpliwości, niepewność i brak wiary w siebie.

I działasz, robisz, starasz się, naprawdę dajesz z siebie dużo próbując pogodzić tak różnorodne obszary życia. A głowa wciąż mówi, że coś z Tobą nie tak, za słabo, za mało, a może gdybyś była inna. 

W coachingu mówi się o przekonaniach ograniczających, czyli twierdzeniach na swój temat lub innych, które zamiast nas wspierać blokują i hamują nasz potencjał.

Pochodzenie ich jest różne. Część pochodzi od rodziców, tego co przekazali nam w dzieciństwie. Część przekonań od osób, które Cię otaczają. A część to wynik Twoich doświadczeń, zbieranych przez całe życie. 

Przekonania wpływają na nasze zachowania – po co sięgamy, a po co nie. W pracy mogą hamować nas przed dalszym rozwojem, pójściem po awans, podwyżkę, blokować nasz potencjał. Mogą też powodować niedocenienie siebie i własnych osiągnięć. 

Pracując nad zmianą takich przekonań na te wspierające wzrasta nasza samoocena, wiara we własne możliwości, poczucie sprawczości. Daleka jestem od stwierdzenia, że kiedy tak bardzo mocno nad sobą popracujemy to wszystko się zmieni. Ale myślę, że warto wiedzieć czym są takie przekonania, aby zacząć świadomie przyglądać się swoim myślom i być do nich również krytycznym. Bo niby dlaczego Ty nie dasz rady, a sąsiad zza biurka to już tak? 

 

 

SLOW WORK #5

Długo myślałam o tym wpisie i wiele „mądrości” zapisałam w kontekście opcji dróg zawodowych mam. Doszłam do wniosku, że najfajniej byłoby, gdybyście podzieliły się swoją drogą zawodową vs macierzyństwo. Czy łączycie pracę z opieką nad dziećmi, czy zajmujecie się tylko dziećmi, czy kombinujecie coś na własną rękę? Jak to wygląda u Was? Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby, rady jak to robić, żeby nie zwariować i żeby godzić te dwa obszary?

U mnie jest tak, że pracuję na etacie, dodatkowo rozwijam działalność coachingowo-blogową. Kiedy nie pracuję, spędzam czas z moimi chłopcami. Zupełnie szczerze napiszę, że staram się być dobrą mamą, robić zawodowo ciekawe rzeczy, wspierać innych. Oczywiście sam efekt bywa różny. Nie wszystko idzie mi idealnie. To, czego się nauczyłam robiąc to wszystko to odpuszczania, dbania o sobie, planowania czasu i wyrozumiałości dla siebie i dzieci.

To co, teraz czas na Ciebie… Daj znać, jak to jest u Ciebie z pracą i macierzyństwem 🙂

Mother-Life Balance to zdecydowanie mój plan na macierzyństwo po urodzeniu drugiego dziecka.

Sylwia Luks

The Mother Mag to mój ulubiony magazyn z którego czerpię wiele porad życiowych oraz wartościowych treści!

Leszek Kledzik

The Mother Mag logo